Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
No products were found.
Witamy serdecznie!
Archiwa blogu
Kategorie blogów
Ostatnie komentarze
Brak opinii
Przeszukiwanie blogów

Adobe Updates Terms of Service After AI Backlash

Opublikowano1 Month temu przez 36

Adobe aktualizuje warunki użytkowania po kontrowersjach dotyczących AI

Adobe ogłosiło aktualizację swoich warunków użytkowania po fali krytyki związanej z niejasnym językiem dotyczącym praw własności treści i wykorzystania AI. Użytkownicy produktów takich jak Photoshop, Premiere Pro i Lightroom obawiali się, że ich prace mogą być wykorzystywane do trenowania modeli generatywnej AI bez ich zgody.

Wyjaśnienia Adobe

W odpowiedzi na obawy użytkowników, Adobe wyjaśniło, że nie będzie wykorzystywać treści klientów do trenowania swoich modeli generatywnej AI, takich jak Firefly. Firma podkreśliła, że nowe warunki mają na celu poprawę przejrzystości i ochronę praw twórców. Adobe wymaga jedynie ograniczonej licencji na dostęp do treści w celu obsługi i ulepszania swoich usług oraz zapewnienia zgodności z prawem.

Zmiany w warunkach użytkowania

  • Przejrzystość: Adobe zobowiązało się do używania prostszego języka i podawania przykładów, aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć warunki użytkowania.
  • Moderacja treści: Zwiększono udział moderacji ludzkiej w procesie przeglądu treści, aby lepiej zarządzać materiałami przesyłanymi przez użytkowników.
  • Ograniczone licencje: Adobe wyjaśniło, że korzysta z licencji tylko w celach niezbędnych do działania i ulepszania swoich usług, takich jak Neural Filters w Photoshopie czy tryb Liquid Mode.
  • Prywatność danych: Firma zapewniła, że nie przetwarza danych lokalnie przechowywanych na urządzeniach użytkowników i że użytkownicy mogą zrezygnować z udziału w programach ulepszania produktów.

Reakcja użytkowników

Pomimo wyjaśnień, wielu użytkowników nadal wyraża obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa ich danych. Adobe obiecało, że będzie słuchać opinii klientów i wprowadzać dalsze poprawki, aby lepiej komunikować swoje zasady.

Aktualizacja warunków użytkowania przez Adobe jest krokiem w stronę większej przejrzystości i ochrony praw użytkowników, choć firma nadal musi pracować nad odbudową zaufania wśród swojej społeczności.

POWIĄZANE PRODUKTY
Zostaw komentarz
Leave a Reply
Prosimy o zalogowanie, aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia